Eilę metų plaukų šalinimui buvo naudojama IPŠ (angl.IPL) – impulsinės šviesos technologija ir lazeriai. Abu jie turi trūkumą – negali pašalinti šviesių, žilų plaukų, nepilnai sunaikinti folikulai po neilgo periodo vėl išaugina naujus plaukus. Be to, šie metodai gana skausmingi, nepatyręs specialistas gali nudeginti odą.

E-light (E-šviesa) – kas tai?

Tai impulsinės šviesos, bipoliario radijo dažnio srovės ir šaldymo sistemos kombinacija ilgalaikiam plaukų šalinimui, pigmentinių dėmių naikinimui, veido raudonio gydymui, raukšlių lyginimui ir odos atjauninimui, ilgalaikiam odos „patempimui„.

E-šviesos impulso metu kartu veikia bipoliarinė radijo dažnio elektros srovė, optinė energija ir odos šaldymas. Ilgalaikį plaukų pašalinimą nulemia radijo dažniu sklindanti bipoliarinė elektros srovė, kuriai neturi jokios reikšmės melanino kiekis plaukuose ar odos tipas. Galima pašalinti tiek šviesius, žilus ar rausvus, plonus ar storus plaukus, ko neįmanoma padaryti su įprastinėmis IPŠ technologijomis.

Kaip veikia E-šviesa?

Rdijo dažnio srovė nepriklausomai nuo plauko spalvos įkaitina plauko šaknį (folikulą), visas jį sudarančias ląsteles, nepažeisdama odos. Raginis epidermio sluoksnis yra „bevandenis“ todėl elektros srovės poveikis į jį yra minimalus– odos paviršius lieka nepaveiktas aukštos temperatūros. Optinė energia pigmentą turinčius plaukus iš vidaus. Tuo pačiu metu kontaktinė šaldymo sistema atvėsina audinius sumažindama ląstelių pasipriešinimą karščio sklidimui gilyn.

Šis metodas leidžia sėkmingai pašalinti ir kur gilesnes “šaknis“ turinčius plaukus, augančius pvz.: kirkšnyse, nugaros srityje.

Paprastai tariant: šviesos impulsas prasiskverbia į odą, šviesos energiją sugeria pigmentas ir perneša ją gilyn į plauko šaknį-folikulą. Melaninas transformuoja šviesos energiją į šiluminę, pasiekus apie +70 C laipsnių karštį plauko folikulas ir visos jo ląstelės žūsta. Koaguliuotos folikulo ląstelės nebegalės išauginti naujo plauko.

Visos procedūros metu oda yra šaldoma, todėl ji lieka saugi ir nenudeginama.

Žilų ir šviesių plaukų atveju IPŠ šiluminę energiją iki plauko folikulo dugno perneša radijo dažnio srovė.

Kuo E-šviesa skiriasi nuo lazerių?

Priešingai nei lazerių technologijose, E-light naudojamas įvairaus ilgio bangos. Trumpas elektros impulsas yra pasiunčiamas į lempą, pripildytą ksenono dujų. Šios dujos paskleidžia intensyvų šviesos spektrą. Naudojami šviesos filtrai praleidžia tik tam tikro ilgio šviesos bangas.

Paprastai naudojami filtrai praleidžiantys nuo 480-1200 nm iki 640-1200 nm ilgio šviesos bangas, kurios atlieka skirtingas funkcijas.

480-1200 nm – raukšlių lyginimui, odos patempimui

530-1200 nm – pigmentinių dėmių, aknės gydymui

560-1200 nm – odos atjauninimui

590-1200 nm – smulkiųjų kraujagyslių šalinimui

640-1200 nm – nepageidaujamų plaukų šalinimui

O lazeris, priešingai, gali veikti tik vieno fiksuoto, pvz.: 785 nm, ilgio banga, reiškia, perneša šiluminę energiją į vienodą fiksuotą gylį. Tai negali užtikrinti ilgalaikio plaukų pašalinimo, kadangi plaukų folikulų gylis yra labai įvairus. Be to, dažnai plaukų šalinimas lazeriu yra labai skausmingas.

Kodėl plaukų šalinimo procedūrą E-šviesa reikia kartoti kelis kartus?

E-šviesa poveikis šalinant plaukus yra efektyvus tik plauko augimo fazėje. Paprastai zonoje, kurioje šaliname plaukus, aktyvių augimo fazėje plaukų būna tik 20-40%, likusi plaukų dalis yra ramybės fazėje. Taigi neįmanoma per vieną kartą sunaikinti visų nepageidaujamų plaukų folikulų norimoje zonoje, kadangi ant kūno esantys plaukai vienu metu būna labai skirtingose augimo fazėse.

Dėl tos pačios priežasties negalima iš anksto tiksliai numatyti kiek procedūrų konkrečiam asmeniui reikės – dviejų, keturių, o gal net daugiau. Po procedūros paveikti plaukai iškrenta patys per 3-20 dienų periodą. Plaukas turi tris augimo fazes: augimo, ramybės, iškritimo.

Ar galima visam laikui garantuoti procedūros sėkmę?

Kiekvienas žmogus turi daugiau nei 5 milijonus folikulų, kurių didelė dalis yra neaktyvių. Pavyzdžiui, juodaplaukis vyras turi apie 110.000 plaukų. Nėštumo metu, senstant ar atsiradus rimtiems endokrininės sistemos sutrikimams nauji plaukai gali pradėti augti net tose vietose, kur jų anksčiau iš viso nebuvo (buvo tik „miegantys“ folikulai. Todėl niekas ir niekada negali 100 % klientui garantuoti plaukų pašalinimą visam likusiam gyvenimui. E-šviesos (E-light) metodas šiai dienai yra pats veiksmingiausias, saugiausias ir ilgiausiam laikui pašalinantis plaukus metodas.

Kokie reikalavimai E-light procedūrai?

Keletą dienų prieš procedūrą klientas turi gerti pakankamą kiekį skysčių, kad užtikrintų gerą audinių laidumą bipoliarinės RF (radijo dažnio) srovės sklidimui.

  • 2-3 savaites iki procedūros nenaudoti savaiminio įdegio priemonių, nesideginti;
  • 2-3 savaites po procedūros vengti UV spindulių, naudoti apsauginius kremus;
  • 3-4 savaites iki procedūros nedepiliuoti plaukų vašku, galima šalinti kremu ar skusti;
  • 1-2 dienas prieš procedūrą rekomenduojama pašalinti plaukus kremu ar nuskusti;

Jeigu klientas vartoja antibiotikus, migdomuosius ar antidepresantus – galimos alerginės reakcijos po procedūros. Būtina apie tai įspėti klientą konsultacijos metu.

Jeigu plaukų šalinimo zonoje yra tatuiruotė – ją reikia pridengti, priešingu atveju ji gali būti sugadinta (sunaikinamas pigmentas).

Plaukų, pigmentinių dėmių, aknės šalinimo ar odos atjauninimo tikslais procedūras galima kartoti tik kas 3 ar 4 savaites. Rejuvenizacijai pakanka 2-3 procedūrų, kadangi bipoliario RF poveikis jungiamajam audiniui, fibroblastams yra ilgalaikis – odos atsinaujinimas aktyviai vyksta dar apie pusę metų po paskutinės procedūros.

Prieš procedūrą oda švariai nuvaloma, atšaldoma specialia gelio kauke, storu sluoksniu užtepama kontaktinio gelio, klientas ir specialistas apsaugo savo akis specialiais akiniais.

Norima kūno vieta paeiliui apšvitinama impulsiais 1-2 kartus, vėl atšaldoma ir vėl kartojamas apšvitinimas impulsais. Kiek kartų (3 ar 5 kartus) reikia kartoti impulsus vienoje ir toje pačioje zonoje, priklauso nuo pasirinkto IPŠ ir RF intensyvumo ir impulso trukmės, t.y. nuo energijos kiekio į vieną kvadratinį cm.

Šiuolaikiniai E-light aparatai turi specialias įdiegtas programas, dėl to grožio specialistams nėra sudėtinga jais dirbti.