Nepageidaujamų plaukų šalinimas atliekamas termokoaguliacijos (thermoflash) būdu

(ultraaukšto dažnio 13 MHz impulsais)

Šiuo metodu plauko folikulas suardomas negrįžtamai. Į plauko folikulą tiksliai pagal plauko augimo kryptį įvedamas adatinis elektrodas, juo paleidžiamas impulsas ir visos plauko folikulo ląstelės „iškepamos“, pinceto pagalba plaukas su „iškepusiu“ maišeliu ištraukiamas. Jeigu procedūra atlikta tiksliai – plaukas nebeataugs. Jeigu plauko maišelis buvo deformuotas po depiliacijų vašku ar panašiai(pvz.: įaugęs plaukas) gali likti keletas nesunaikintų plauko folikulo ląstelių, iš kurių vėl gali išaugti naujas plaukas. Tokiu atveju reikia pakartoti procedūrą. Šalinant plaukus radiochirurginiu būdu plauko spalva (pigmentas) neturi reikšmės. Per vieną procedūrą galima pašalinti iki 150 – 200 plaukų, procedūras galima kartoti kas keletą dienų, svarbu kad plaukelis būtų išlindęs apie 2 mm.

Ilgalaikis plaukų pašalinimas šiuo metu tobuliausomis technologijomis E-light (E-lazeris)

Eilę metų plaukų šalinimui buvo naudojama IPŠ (angl.IPL) – impulsinės šviesos technologija ir lazeriai. Abu jie turi trūkumą – negali pašalinti šviesių, žilų plaukų, nepilnai sunaikinti folikulai po neilgo periodo vėl išaugina naujus plaukus. Be to, šie metodai gana skausmingi, nepatyręs specialistas gali nudeginti odą.

E-light (E-lazeris) – kas tai?

Tai impulsinės šviesos, bipoliarinės radijo dažnio srovės ir šaldymo sistemos kombinacija ilgalaikiam plaukų šalinimui, pigmentinių dėmių naikinimui, veido raudonio gydymui, raukšlių lyginimui ir odos atjauninimui, ilgalaikiam odos „patempimui„. E-lazerio impulso metu kartu veikia bipoliarinė radijo dažnio elektros srovė, optinė energija ir odos šaldymas. Ilgalaikį plaukų pašalinimą nulemia radijo dažniu sklindanti elektros srovė, kuriai neturi jokios reikšmės melanino kiekis plaukuose ar odos tipas. Kitaip tariant, galima pašalinti tiek šviesius, žilus ar rausvus, plonus ar storus plaukus, ko neįmanoma padaryti su įprastinėmis IPŠ technologijomis.

Kaip veikia E-lazeris?

Radijo dažnio srovė nepriklausomai nuo plauko spalvos įkaitina plauko šaknį (folikulą), visas jį sudarančias ląsteles, nepažeisdama odos. Raginis epidermio sluoksnis yra „bevandenis“ todėl elektros srovės poveikis į jį yra minimalus – odos paviršius lieka saugus. Impulsinė šviesa įkaitina tik pigmentą turinčius plaukus iš vidaus. Tuo pačiu metu kontaktinė šaldymo sistema atvėsina audinius ir apsaugo nuo perkaitimo.O radiodažnio elektros impulsai perneša “karštį” ir į besplvius ar žilus plaukus. Metodas leidžia sėkmingai pašalinti ir kur kas gilesnes “šaknis“ turinčius plaukus, augančius pvz.: kirkšnyse, nugaros srityje.

Kuo E-lazeris skiriasi nuo kitų lazerių?

Priešingai nei lazerių technologijose, E-light naudojamas įvairaus ilgio bangos.
Paprastai naudojami filtrai praleidžiantys nuo 480-1200 nm iki 640-1200 nm ilgio šviesos bangas, kurios atlieka skirtingas funkcijas.

Kodėl plaukų šalinimo procedūrą E-lazeris reikia kartoti kelis kartus?

E-šviesos poveikis šalinant plaukus yra efektyvus tik plauko augimo fazėje. Paprastai zonoje, kurioje šaliname plaukus, aktyvių augimo fazėje plaukų būna tik 20-40%, likusi plaukų dalis yra ramybės fazėje. Taigi neįmanoma per vieną kartą sunaikinti visų nepageidaujamų plaukų folikulų norimoje zonoje, kadangi ant kūno esantys plaukai vienu metu būna labai skirtingose augimo fazėse.

Dėl tos pačios priežasties negalima iš anksto tiksliai numatyti kiek procedūrų konkrečiam asmeniui reikės – dviejų, keturių, o gal net daugiau.

Po procedūros paveikti plaukai iškrenta patys per 3-20 dienų periodą.

Plaukas turi tris augimo fazes: augimo, ramybės, iškritimo.

Ar galima visam laikui garantuoti procedūros sėkmę?

Kiekvienas žmogus turi daugiau nei 5 milijonus folikulų, kurių didelė dalis yra neaktyvių.
Pavyzdžiui, juodaplaukis vyras turi apie 110.000 plaukų. Nėštumo metu, senstant ar atsiradus rimtiems endokrininės sistemos sutrikimams nauji plaukai gali pradėti augti net tose vietose, kur jų anksčiau iš viso nebuvo (buvo tik „miegantys“ folikulai). Todėl niekas ir niekada negali 100 % klientui garantuoti plaukų pašalinimo visam likusiam gyvenimui. E-šviesos (E-light) metodas šiai dienai yra pats veiksmingiausias, saugiausias ir ilgiausiam laikui pašalinantis plaukus metodas.

Kokie reikalavimai E-lazerio procedūrai?

Keletą dienų prieš procedūrą klientas turi gerti pakankamą kiekį skysčių, kad užtikrintų gerą audinių laidumą bipoliarinės RF (radijo dažnio) srovės sklidimui.

  • 2-3 savaites iki procedūros nenaudoti savaiminio įdegio priemonių, nesideginti
  • 2-3 savaites po procedūros vengti UV spindulių, naudoti apsauginius kremus
  • 3-4 savaites iki procedūros nedepiliuoti plaukų vašku, galima šalinti kremu ar skusti
  • 1-2 dienas prieš procedūrą rekomenduojama pašalinti plaukus kremu ar nuskusti

Jeigu klientas vartoja antibiotikus, migdomuosius ar antidepresantus – galimos alerginės reakcijos po procedūros. Būtina apie tai įspėti klientą konsultacijos metu.

Jeigu plaukų šalinimo zonoje yra tatuiruotė – ją reikia pridengti, priešingu atveju ji gali būti sugadinta (sunaikinamas pigmentas).

Plaukų, pigmentinių dėmių, aknės šalinimo ar odos atjauninimo tikslais procedūras galima kartoti tik kas 3 ar 4 savaites. Rejuvenizacijai pakanka 2-3 procedūrų, kadangi bipoliario RF poveikis jungiamajam audiniui, fibroblastams yra ilgalaikis – odos atsinaujinimas aktyviai vyksta dar apie pusę metų po paskutinės procedūros.